Niektórzy z nas w wolnym czasie idą na siłownię, inni na spacer z psem, niektórzy „zatapiają” się w lekturze, a jeszcze inni wybierają serial i czas spędzony z telewizją. Zaczyna się od jednego odcinka ale bieg historii bohatera i fabuła angażują widza do oglądania kolejnych.
seriale kilku odcinkowe ale są też tak zwane tasiemce, których projekcja toczy się równolegle z naszym codziennym życiem.
Osobiście wolę filmy niż seryjną publikację filmową, trafiają one szybciej do widza, przekazują w jednym odcinku fabułę i mają „szybką”, jasną treść.
Najczęściej oglądanymi serialami są seriale obyczajowe, poprzez które codzienność widza nabiera inny wymiar, na przykład życiowa monotonia jest przeplatana serialowymi obrazami, które uzupełniają bark wyobraźni dla leniwych inaczej.
Najpopularniejsze seriale 2018 roku to: „Gra o Tron”, „Sherlock”, „Hannibal”, „The Walking Dead”, „Detektyw”, „Breaking Bad”, „House of Cards”, jeśli chodzi o wersję new dla tradycjonalistów TVP poleca „M jak miłość”, „Barwy szczęścia”, „Ojciec Mateusz”.