Seriale przestają być tanimi telenowelami i rozrywką dla mas. W obecnych czasach produkcje telewizyjne zasilane są ogromnymi budżetami. Seriale powstają z dużym rozmachem, dzięki czemu gromadzą przed odbiornikami nawet najbardziej wymagających. Ogromna popularność sprawiła, że w każdy sezonie powstaje nawet kilkadziesiąt nowych seriali. Skąd więc wiedzieć co warto zacząć oglądać, a co jest kompletną pomyłką i stratą czasu?
Z pomocą przychodzą nam internetowe rankingi seriali. Są to często bardzo udane zestawienia, w których możemy zobaczyć średnią ocenę widzów i poczytać recenzje. Dzięki rankingom możemy sobie wybrać jaka tematyka nam najbardziej odpowiada, czy będzie to sci-fi czy jakaś przygoda i pod tym kątem dobrać serial. Nie musimy też tracić zbytnio czasu na przeglądanie na pojedynczych stronach opinii, czy też na oglądanie tzw. pilotów.
Kiedy już wybierzemy odpowiedni serial, pozostaje nam kupić popcorn i napoje, zamknąć się w domu i wciągnąć w fabułę. A gdy ostatni sezon serialu się skończy, zabrać się za kolejny super hit.