Natłok spraw jaki nas otacza sprawia, że bardzo chętnie korzystamy z wolnego czasu, który wreszcie nastąpi. Jednak warto zastanowić się jak spędzić ten czas w sposób, który nas zrelaksuje a jednocześnie będzie to czas spędzony efektywnie z korzyścią również dla naszego intelektu.
Taką formę wykorzystania wolnej chwili zapewnia teatr. Dużym plusem teatru jest fakt, że aktorów widzi się na żywo, w tym momencie, w którym grają daną sztukę. Jest również wybór repertuary jaki nas interesuje spośród bardzo wielu propozycji. W zależności od preferencji możemy wybrać sztukę pouczającą, wnoszącą jakiś morał w nasze życie, albo też możemy wybrać spektakl, który nas rozśmieszy i sprawi, że będziemy w dobrym humorze. W teatrze przede wszystkim istniej interakcja pomiędzy widownią a aktorami, istnieje również interakcja między widzami nawzajem.
Wyjście do teatru jest sprawą nad którą warto się zastawić, gdyż ma niewątpliwą przewagę chociażby nad kinem. Można powiedzieć, że teatr uczy i bawi. Dlatego czas przeglądnąć repertuar i wybrać coś dla siebie.